Witamy na stronie VAX!


Dlaczego odkurzanie dywanu nie wystarczy!

Szybka runda odkurzania i Twoje dywany są jak nowe, prawda? Błąd! A oto jak i dlaczego należy dokładnie czyścić dywan ...


Czyszczenie dywanów

Nasze dywany muszą poradzić sobie z dużą ilością ... błota, jedzenia, sierści zwierząt i innych gorszych rzeczy! Nic dziwnego zatem, że szybkie odkurzanie tego nie „załatwi” – nawet, jeśli tak Ci się wydaje! Ale nieprane dywany mogą stać się rajem dla roztoczy, których odchody stanowią zagrożenie dla osób z alergią.

Jednocześnie eksperci zajmujący się czyszczeniem dywanów twierdzą , że aż 41% z nas nigdy nie pierze swoich dywanów. Co gorsza ... 84% nawet nie uważa, że ich dywan może być brudny!

Odkurzanie dywanu nie wystarczy. Musisz sięgnąć głęboko do osnowy dywanu, gdzie gromadzą się brud i zarazki.


Oto co musisz zrobić:

1. Pierz dywany raz na trzy miesiące przy użyciu domowego odkurzacza piorącego.
2. Usuń nieestetyczne zagłębienia i wgniecenia pozostawione przez meble, pocierając te miejsca dywanu kostką lodu.
3. Uważaj na plamy z płynów: nadmierne pocieranie mogłoby przesunąć rozlany płyn głębiej we włókna dywanu i pogorszyć sytuację. Usuń plamę jak najszybciej, używając środka do czyszczenia dywanów, który wydobywa płyn na powierzchnię dywanu.
4.W przypadku trudnych plam, przed praniem dywanu użyj odplamiacza. Pomoże to wydobyć plamę z głębi dywanu i potem łatwo ją usunąć podczas prania.

5. Nie używaj zbyt dużej ilości wody - barwniki z głębszych warstw lub z osnowy dywanu z mogą przedostać się do góry.

6. Upewnij się, że krawędzie dywanu są osuszone, aby zapobiec powstaniu ciemnych śladów na podłodze.