Witamy na stronie VAX!
Sprawdź zanim kupisz!
 
Nieautoryzowani sprzedawcy VAX w Polsce oraz konsekwencje dokonywania u nich zakupu.
Wielu sprzedawców, proponuje klientom urządzenia, pochodzące z zakupów wewnątrzwspólnotowych zwanych często „prywatnym importem”. Produkty oferowane z pominięciem lokalnych dystrybutorów niejednokrotnie nie posiadają instrukcji obsługi w języku polskim oraz wsparcia serwisowego. Urządzenia pochodzące z rynku niemieckiego lub czeskiego nie są w Polsce objęte gwarancją. Dopiero w sytuacji awarii lub konieczności wymiany Konsument dowiaduje się o sytuacji w jakiej się znalazł. Sprzedawcy często wprowadzają Konsumenta w błąd informując, że otrzyma świadczenie gwarancyjne w naszym kraju mimo, że zakupiony produkt nie posiada polskiej karty gwarancyjnej.

Brak instrukcji, dowodu zakupu i karty gwarancyjnej jest naruszeniem praw Klienta i skutkuje pozbawieniem obsługi serwisowej w kraju. Aktualnie okres gwarancji na urządzenia Vax wynosi 24 miesiące i jest realizowany w systemie „door to door”.

Czy warto „oszczędzać”  na instrukcji i gwarancji?
W związku z licznymi pytaniami i kłopotami z uzyskaniem nieodpłatnych napraw z tytułu gwarancji zagranicznej, podjęliśmy działania, które ułatwią Konsumentom weryfikację sprzedawcy urządzeń Vax. Każdy autoryzowany sprzedawca powinien posługiwać się przyznanym przez dystrybutora Vax oznaczeniem zamieszczonym poniżej.


Jeśli sprzedawca nie jest oznaczony jako "autoryzowany", oferowane urządzenia VAX mogą pochodzić z „prywatnego importu”. Prosimy o sprawdzenie przed dokonaniem zakupu, czy urządzenie wyposażone jest w kartę gwarancyjną Serwisu Centralnego VAX na terenie Polski. Dystrybutor urządzeń VAX w Polsce, firma Dom Bianco Sp. z o.o.,  nie ponosi odpowiedzialności za: stan, kompletność, dostępność części i akcesoriów urządzeń sprzedawanych przez nieautoryzowanych sprzedawców.
 
Życzymy udanych i bezproblemowych zakupów!