Witamy na stronie VAX!

Odkurzacze piorące

Naprawdę czysty dywan

Urządzenia piorące / Dlaczego warto prać dywany ?

Niezależne badania przeprowadzone przez wiodące laboratorium Cleaning Research International dowiodły, że pranie dywanów (w porównaniu z samym odkurzaniem) powoduje, że są one znacznie czystsze. Odkurzanie usuwa tylko wierzchnią część kurzu. Spodnia warstwa kurzu pozostaje i w postaci grubych ziarnistości, pyłu i tłuszczu jest coraz głębiej wdeptywana, przecina strukturę włosia, które przez to matowieje i traci włókna.

Dlaczego warto prać dywany?

Najnowsze badania dowodzą, że przeciętny dywan może być schronieniem dla milionów szkodliwych bakterii. W połączeniu z roztoczami kurzu domowego, pyłem i grubymi ziarnistościami, nieuprany dywan jest siedliskiem ukrytych zagrożeń dla zdrowia.

Pomimo, że regularne odkurzanie na sucho usuwa wierzchnią warstwę codziennego kurzu, osadzony pył i grube ziarnistości pozostają w dywanie, nadając włóknom spłaszczony i nieświeży wygląd. Jedynym sposobem na usunięcie głębokich zanieczyszczeń jest wypranie dywanów.

Roztocza kurzu domowego i alergeny żyją i rozmnażają się w ciepłych i wilgotnych warunkach. W wielu domach występuje centralne ogrzewanie i podwójne szyby, a więc dywany są doskonałym środowiskiem ich życia. Co więcej, roztocza kurzu domowego, pyłki i inne alergeny występujące w dywanach są główną przyczyną alergii takich jak astma czy katar sienny, a więc aby dom był jak najbardziej higieniczny i wolny od zarazków, należy regularnie prać dywany.

Poza korzyściami związanymi z higieną i zdrowiem, pranie dywanów przynosi również inne korzyści takie jak odświeżanie matowych i spłaszczonych płaszczyzn czy usuwanie przypadkowych plam po rozlanych płynach, które, jeśli nie są odpowiednio usunięte, pozostawiają lepiący ślad, do którego przyczepiają się cząstki pyłu, oraz skutkują trwałym zabrudzeniem. Kosztownej wymiany dywanów można uniknąć używając urządzenia do czyszczenia i prania , które sprawi, że wasze dywany będą wyglądały jak nowe.

Urządzenia firmy Vax czyszczą włókna włosia dywanu, a nie jego podbicie, co oznacza, że dywany nie skurczą się i będą suche po około 2-3 godzinach (w zależności od warunków pogodowych).

Płyn czyszczący Vax AAA (Anti Alergen Additive) antyalergiczny do dywanów i wykładzin zawiera dodatek zapobiegający ponownemu zabrudzeniu, co oznacza, że roztwór ten nie pozostawia (jak inne środki) lepiącej warstwy na włóknach dywanu lub wykładziny, a więc nie przyciąga pyłu i kurzu szybciej niż zwykle zbierająca się warstwa kurzu.

Korzyści z prania dywanów;

  •     Higieniczne otoczenie dla niemowląt, dzieci i całej twojej rodziny
  •     Wydłuża i odświeża kolor i wzór dywanu
  •     Neutralizuje zapachy, dzięki czemu dywany pachną czysto i świeżo
  •     Redukuje najczęstsze przyczyny alergii takie jak  roztocza kurzu domowego i pyłki
Zobacz więcej na YouTube ...